MIX
- a Metodista Ifjúsági Közösségek
Szövetségének havilapja
2004.
december - IV. évfolyam 34. szám
Khaled
A. László
Drága
Nõvérkék, kedves Bátyusok!
(Ugyan
az ifjúság körébõl személyesen senkinek nem kértem ki véleményét, s
így csak a magam nevében nyilatkozhatnék, engedjétek meg, hogy a "Kistesók"
nevében, többes számban fogalmazzak meg egy véleményt az elõzõ havi Pásztor
Zsófi cikk kapcsán. [Ld. 33. MIX Pásztor Zsófia: Kedves Kistesók c. írás].
Mégiscsak közéjük tartozom.)
Kedves
Fiatal Felnõttek! (Csak, hogy egyszer így is néven nevezzünk benne-teket.)
Mi is figyelünk titeket. Fontosak vagytok nekünk. Ti vagytok
ugyanis az a generáció, amely önmagunkon kívül a legközelebb áll hozzánk
a gyüle-kezeti közösségben
(amit akár nevezhetünk "zegyháznak" is), s amely így összeköt
a följebb álló idõsebb korosztályokkal. Ti vagytok azok a többé kevésbé
fiatal házaspárok - nulla, egy, kettõ, három gyermekkel -, akik leginkább
beszélik és értik azt a nyelvet, amelyet mi beszélünk, tehát, akikkel úgy
hiszem leginkább mûködik a gyülekezeti kommunikációnk.
Általában talán nagyon hasonlóak az Isten-élményeink, eléggé hasonló
módon szólítjuk meg Istent, olvassuk szavát, hallgatjuk igéjét, várjuk
vezetését. Mindezek miatt nagyon érthetõek és nagyon közeliek voltak
azok a kérdések és problémák, amelyeket a "Nagytesó" felvetett. A mi
életünkre is ráfér olykor egy "tudatosító tréning", amelyben újból
rádöbbenünk arra, hogy a Gyõztes oldalán állunk, így kár az aggodalom,
felesleges a félelem. A teljes életet keressük mi is, és úgy gondoljuk
akkor éljük át leginkább (mondhatnám úgy is: akkor érdemes élni),
amikor "teljes erõvel", és " szívvel-lélekkel" végezzük azt a
szolgálatot, amely ránk bizatott: az õszinte Isten- és emberszeretetet.
Nagyon
fontos látnunk titeket. Alternatíva vagytok, jövõkép számunkra a gyülekezetben.
"Álom."
Mi
általatok tudjuk elképzelni, hogy fiatal apákként, és anyákként
hogyan vehetünk részt, miként részesedhetünk továbbra is a gyülekezet
életében, s benne Isten közelségében, áldásaiban. E látásért külön
ajándék vagytok nekünk Istentõl. Ezért pedig külön köszönjük a
kitartásotok és erõtök. Hogy a különbözõ családi terheitek, és az
esetleg felmerülõ gyülekezeti nehézségek mellett próbáltok részt
venni, együtt mûködni, és nem botránkoztok meg. Pedig általában talán
könnyebb lenne.
Azért
azt hadd mondjam el, hogy egyáltalán nem haragszunk rátok, amiért nem
vagytok ifjúsági szövetségünk tagjai. Egyértelmû, hogy azok az élethely-zetek,
amelyek benneteket meghatároznak (pl. gyermekvállalás és nevelés, családfenntartás,
lakásvásárlás, stb.) egészen más szituációk, mint "hajdani" ifjú
korotokban. Mindenekelõtt ezekben elveszítitek azt a szabadidõ mennyiséget,
amellyel például egyetemistaként bírtatok. Mi fõként ezzel gazdálkodunk,
ez jelenti szabad energiáink alapját, s miközben felfedezzük magunknak a
hit tartalmát, szeretnénk formára találni a MIX-ben. Nektek pedig - az
újdonsült körülmények és kihívásaik között - talán újra kell
tanulni az élhetõ, a valóságos keresztény hitet. Azt hiszem ez minden életkornak,
életfordulónak a feladata: megújulni, azaz rálelni az eredeti tartalomra
és az újabb formára.
Drága Nõvérkék, kedves Bátyusok! Talán életkori sajátosság, talán a több fele-lõsség teszi, hogy komolyabbak, és mélyebben gondolkodók vagytok, mint mi. Bennünk sokszor ezek a képességek várnak leginkább fejlesztésre. Ko-molyságotok Isten dolgaiban, és az áldozathozatalra való készségetek a gyülekezetben elgondolkoztat, és vonz. Mindezekért pedig különösen fontos számunkra, hogy mit gondoltok rólunk, hogy elfogadtok-e, hogy miféle jövõt láttok bennünk. Persze a jövõ nem mi vagyunk. A jövõ "csak" egy mozzanat: Istennel az emberért.