MIX
- a Metodista Ifjúsági Közösségek Szövetségének havilapja
2004.
november - IV. évfolyam 33. szám
"...
erõt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek Jeruzsálemben,
egész Júdeában és Samáriában, sõt egészen a föld végsõ határáig." (Ap.csel. 1,8)
Pásztor
Zsófia
Kedves
Kistesók!
Figyellek
benneteket egy ideje sok tisztelettel és némi irigységgel. Amirõl írni
szeretnék nektek, saját élményem. A közepén kezdem el.
Néhány
hónappal ezelõtt elkezdett zavarni langyos keresztény életem. Azon
gondolkoztam igaz-e ez az egész, hiszek-e valóban, találkozom-e Istennel. Létezik-e
Õ egyáltalán, vagy a jó társaság, a közösség nyomása miatt elhitetem
magammal. Egy színjáték részese vagyok talán, másoknak próbálok
megfelelni, tetszeni ezért még hitet is színlelek. Mi van, ha más is pont így
gondolkodik és igyekszik magát elfogadtatni egy közösséggel. Benne vagyunk
egy gyülekezetben, jó együtt lenni, képesek vagyunk tenni is érte. Beszélünk
is róla rengeteget, és emberi erõvel dolgozunk benne. De tulajdonképpen miért
is? Mi is a célunk? Persze, hogy tegyetek tanítványokká minden népeket,
meg, hogy a föld végsõ határáig... De mit is hirdetünk? Ja persze, hogy
mennyire megváltozott az életünk, milyen jó nekünk, meg, hogy kegyelem, meg
megváltás. Szuper! Megvan a lemez. Csak fölteszem és forog. Annyiszor játszom
le, ahányszor akarom, és olyan hangerõre állíthatom, ahogy a közeg megkívánja.
Nosza, menjünk missziózni, ezt kívánja tõlünk a... ki is?...
ja a zegyház, meg a gyülekezet. Kicsit mégis elbizonytalanodom? Tényleg
boldog vagyok? Tényleg mitõl is vagyok boldog? Miben is változott az életem?
Változott egyáltalán? Hiteles lesz ez így? A zegyház valószínûleg
elhiszi. A baba-mama klubosok már nem biztos, a gyerekeim biztos, hogy nem.
Valami
hiányzik... A hitelessége, a valósága, a tûz.
Mert látom, van, akiben igazi tûz van és hiteles az élete. Meg rémlik még
a távoli múltból, hogy bennem is égett a vágy, hogy csak Jézusról beszéljek,
mint a vak ember, akit meggyógyított. A vak ember csodát élt át, Istennel
találkozott és aztán nem tudott nem errõl beszélni. Én is éltem át csodákat,
régen és találkoztam Istennel, halványulnak az emlékek. Látom, akik most
is vele vannak, tapasztalnak és beszélnek róla. Amit mondanak, és ahogyan
mondják, abban erõ és hatalom van.
Ezt
szeretném én is. Ezért kezdtem néhány hónapja imádkozni, és kezdtem
komolyan venni, hogy, ha valóban Istennel szeretnék újra találkozni, akkor
keresnem kell a közelségét. A mindennapi igeolvasás fárasztó volt korábban,
imádságaim nem voltak ugyan üresek, de a szüntelen imádkozzatok felszólítás
reménytelenül hangzott. Azt kértem Istentõl, hogy tegyen velem, amit jónak
lát, csak ebbõl a langyos maszlagból hadd keveredhessek ki. Most elõször
azt is ki tudtam, mondani és vállalom azóta is, hogy inkább elviselek
szenvedést, amit õ mér rám, és aminek értelme van, mint hogy értelmetlenül
lubickoljak egy langyos mocsárban. Csodákat éltem át azóta,
és közelségét nem szeretném elfelejteni. Szenvedést még nem mért rám,
de egy hosszan húzódó kísértéssel megéreztem milyen kicsi
és gyenge vagyok nélküle. A kísértés ellen egyedül tehetetlen vagyok, de Jézus
áldássá fordítja. Ez olyan csoda, ami miatt biztos vagyok Istenben,
érzem szükségem van rá. Nem olyan látványos
ugyan, hogy mindenkinek mutogathassam, lám a szemem meggyógyult, de nekem
fontos, hogy tudjam, kinek hiszek. Az imádságaim mélyülnek, érzem a Lélek
vezetését és erejét. Szeretek Bibliát olvasni, minden nap. Csak azért,
mert kíváncsi vagyok, mit szól, és mert olyan jó rácsodálkozni Isten felséges
dolgaira. Érzem, hogy használni akar és fog a királyság felépítésében.
A Lélek, a tûz nekem is jár, megkapom vele együtt a csodákat, az erõt és
feladatom is van, legyek Jézus tanúja a föld végsõ határáig.
Azt
hiszem az elmúlt években én zártam el magam elõl Isten csodáit. Azt
gondoltam, ha alkalmazkodom a világhoz, ha nem nagyon tûnök ki, majd vonzóbb
keresztény leszek, és jobban megy a misszió. Annyira odafigyeltem az
alkalmazkodásra és olyan jól is sikerült, hogy már magam sem tudtam, miben
is különbözöm a nem keresztényektõl. Nem kell mindig Istenrõl, Bibliáról
beszélni, lássák, hogy mi is normális emberek vagyunk. Nem kell mindent
olyan szigorúan venni, legyünk csak lazák. Különben is ez egy ilyen életszakasz,
most kicsik a gyerekek, nem tudunk annyira odafigyelni az Úrra. Most fontos a
munkahely, most építkezünk, most fáradtak vagyunk. Csodák ritkán történnek
a mi környékünkön, Istent is ritkán látni manapság, ilyen korban élünk.
Rájöttem ezek csalóka féligazságok, vagy hazugságok. Isten keres minket,
de nem erõszakoskodik, a gonosz viszont minden erejét beveti, hogy félreállítson.
Nem felejthetjük el, hogy harcban állunk, a gyõztes oldalon küzdünk, de a harc elõl nem térhetünk ki. Rájöttem nincs köztes megoldás, vagy Jézus mellett harcolok teljes erõmmel, szívvel-lélekkel, vagy észrevétlenül átsodródom az ördög katonái közé. Mind a két lehetõség ijesztõen hangzik. Én a Gyõztes mellett döntöttem, most újra. Ja, hogy miért pont nektek írom ezeket a sorokat? Ezt én sem tudom. Sok szeretettel gondolok rátok: Pásztor Zsófi.